Przeglądarka w Windows Phone 8 zaoszczędzi twoje pieniądze

Do Internetu wyciekł zestaw narzędzi SDK dla Windows Phone 8. Jego analiza pozwala odkryć nowości nie tylko dla programistów, ale również w samym systemie operacyjnym.

System Windows Phone 8 będzie posiadał wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer 10. Jej silnik renderujący będzie identyczny z tym, który znajduje się w wersji dla Windows i Windows RT. Przeglądarka będzie też obsługiwała moduł SmartScreen chroniący użytkownika przed cyberprzestępcami.

Internet Explorer 10 dla Windows Phone 8 umożliwi również modyfikację paska adresu oraz blokowanie ciasteczek z wybranych przez nas witryn i aplikacji. Ciekawą nowością jest usługa Data Sense. Po jej włączeniu przeglądarka łączy się z serwerami Microsoftu, a te dopiero z witryną internetową. Po co? Serwery te kompresują dane i wysyłają przeglądarce, dzięki czemu po włączeniu Data Sense mamy surfować szybciej i taniej. Tak jak w Operze.

0
Źródło: MobileTechWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.