Samsung będzie produkował procesory Qualcomm Snapdragon w 28 nm

Qualcomm to jeden z największych producentów procesorów mobilnych. Samsung – to konkurent Qualcomma, bowiem w swoich urządzeniach (z Galaxy S III na czele) wykorzystuje własne procesory z serii Exynos.

Qualcomm z serią Snapdragon S4 trafił w dziesiątkę. Procesory są bardzo wydajne, a jednocześnie bardzo energooszczędne. To zasługa współpracy z TSMC, a ta firma jako pierwsza opanowała produkcję układów w 28 nm. Dzięki temu układy Snapdragon S4 (mają się znaleźć m.in. w tabletach z Windows 8) osiągnęły duży sukces.

Problem w tym, że Qualcomm nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na procesory Snapdragon. TSMC już daje z siebie wszytko, a Qualcomm szuka pomocy u konkurentów – nowe układy będzie produkował UMC oraz Samsung. W przypadku UMC produkcja zacznie się w okolicach października tego roku.

W przypadku Samsunga historia jest nieco inna, bowiem producent stosuje układy Snapdragon zamiast swoich Exynos w smartfonie Galaxy S III. Jednak nie w wersji międzynarodowej, a w edycjach przeznaczonych dla USA oraz Azji. Powód – Snapdragon obsługuje LTE, z czym nie radzi sobie Exynos.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.