Samsung wskazuje Sony jako twórcę wyglądu iPhone’a

Samsung od wielu miesięcy walczy w sądach z Apple'em, który twierdzi, że koreański gigant kradnie jego pomysły na wygląd urządzeń. Samsung się broni, próbując udowodnić, że owe pomysły nie należą do Apple'a.
Pierwowzór iPhone'a, zdaniem Samsunga

Pierwowzór iPhone’a, zdaniem Samsunga

Samsung twierdzi, że Apple ukradł wiele pomysłów na wygląd iPhone’a od Sony, Palma i Nokii. Koreańczycy utrzymują, że pewnego dnia jeden z kierowników Apple’a znalazł artykuł prasowy Sony, w którym opisany był telefon przyszłości bez większości przycisków fizycznych. Pokazał on go Steve’owi Jobsowi. Wkrótce potem Shin Nishibori, projektant Apple’a, stworzył model telefonu w CAD, z którego nawet nie usunięto logo Sony. Tak przynajmniej twierdzi Samsung.

Samsung zaznacza również, że Apple doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też nie stosuje kampanii reklamowych z użyciem słowa „pierwszy”., a wszystkie reklamy które owo słowo zawierały nie były akceptowane przez dyrekcję firmy.

Samsung ma nadzieję udowodnić, że Apple nie wynalazł pomysłów na wygląd i działanie swoich urządzeń, co powinno odebrać mu prawo do dalszego sądowego nękania Samsunga.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.