Steve Ballmer nie był szczery

Podczas prezentacji tabletu Surface, dyrektor generalny Microsoftu stwierdził, że poinformował wielu partnerów jego firmy, że ta planuje zaprezentować własne urządzenie. Nie podzielił się jednak reakcją tych partnerów.
Microsoft Surface

Microsoft Surface

Microsoft, składając do amerykańskich urzędów dokumentację tabletu Surface, był zobowiązany do opisania ryzyka, jakie ten tablet stwarza dla firmy. –

Nasze urządzenia Surface będą konkurowały z produktami wyprodukowanymi przez naszych partnerów OEM, co może wpłynąć na ich zaangażowanie w platformę — czytamy w dokumentach.

Nie zabrakło też dokumentu dotyczącego samego Windows 8. –

Jego sukces zależy od wielu czynników, poczynając od tego w jakim stopniu użytkownicy będą przychylni nowemu interfejsowi i funkcjom, od sukcesu współpracy z naszymi partnerami OEM, którzy będą prezentowali różnorakie urządzenia starające się wykorzystać jego zalety, a także od tego w jakim stopniu uda się zachęcić deweloperów do pisania wielu dobrych aplikacji. Spodziewamy się dużych kosztów marketingowych z okazji premiery Windows 8 i powiązanych z nim urządzeń i usług, co może obniżyć nasze marże operacyjne — czytamy.

0
Źródło: Bits Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.