Twórca Instapaper: Po premierze Nexus 7 liczba pobrań aplikacji wzrosła o 600%

Twórca aplikacji powiedział w wywiadzie dla The Next Web, że Instapaper dla Androida zaliczył właśnie znaczny wzrost popularności.

Od momentu premiery 7-calowego tabletu Google Nexus 7 (stworzonego wspólnie z firmą Asus) aplikacja Instapaper zanotowała o 600% większą liczbę pobrań ze sklepu Google Play. Ponadto nowy tablet jest najpopularniejszym urządzeniem, z którego korzystają użytkownicy Instapaper. To dosyć dobry wynik, zważając na to, że premiera tabletu odbyła się zaledwie kilka tygodni temu.

Skąd taki sukces tej aplikacji? Jest ona stworzona do czytania treści Internetowych w „czystszej” formie. Możemy do niej dodać strony, które chcemy przeczytać później. Aplikacja pobiera witrynę i mamy do niej dostęp również w trybie offline.

Jej funkcjonalność mocno pokrywa się z tabletem Nexus 7, który wg Google świetnie sprawdza się właśnie przy czytaniu, jest bowiem niewielki i lekki.

grouper to nazwa kodowa tabletu Google Nexus 7

grouper to nazwa kodowa tabletu Google Nexus 7
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.