29 października – „nieoficjalna” data premiery Windows Phone 8

Mary Jo Foley - blogerka, która kocha Microsoft z wzajemnością twierdzi, że premiera Windows Phone 8 odbędzie się 29 października. Jej poprzednie doniesienia o planach Microsoftu przeważnie się sprawdzały, więc możemy spokojnie założyć, że i tym razem blogerka ma rację.

A jeśli ma rację, to końcówka października zapowiada się dla Microsoftu bardzo nerwowa – premiera Windowsa 8, Windows Phone 8, a do tego premiera mitycznego urządzenia, o którym marzy każdy geek na świecie – Microsoft Surface.

Biorąc pod uwagę, że Microsoft w Windowsie 8 stara się stworzyć swój własny ekosystem, wzorując się na praktykach kolegów po fachu z Cupertino, nikogo nie powinno zdziwić, że nowa wersja Windows Phone 8 pokaże się zaraz po premierze nowych okienek dla pecetów.

Czy nowa wersja Windows Phone przyczyni się do wzrostu liczby użytkowników telefonów z systemem Microsoftu? Mango jak dotychczas odpowiada za obsługę zaledwie kilku procent smartfonów i pomimo usilnych starań, nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja zmieniła się wraz z nadejściem ósemki.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.