Apple broni się w sądzie przed Samsungiem… telefonem Nokia

Tym samym twierdzą, że aby stworzyć nowy smartfon wcale nie trzeba uciekać do kradzieży pomysłów. Potwierdzeniem słów Apple ma być system Microsoftu w wykonaniu Nokii. Jest smartfonem i nie wygląda jak iPhone.

Jak zapewne wiecie batalia pomiędzy Apple, a Samsungiem trwa w najlepsze od dłuższego czasu. W mocnym skrócie – Apple oskarża Samsunga, że ten telefonami z serii Galaxy kopiuje pomysły stworzone w Cupertino. Natomiast Samsung tłumaczy, że dużo wcześniej zaczął pracę nad smartfonami i gdyby ich technologia, żaden iPhone nie ujrzałby światła dziennego.

Sprawcą zamieszania jest prawnik Harold McElhinny, który stwierdził, że nie każdy smartfon musi wyglądać jak iPhone. Dowodem była Nokia z serii Lumia działająca pod kontrolą Windows Phone. Wg Apple jest to przykład, że aby stworzyć coś nowego wcale nie trzeba kopiować konkurentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.