Apple nie wynalazło multitouch? Samsung przedstawia dowód.

Samsung przedstawił w sądzie mocne dowody na to, iż to nie do Apple'a powinny należeć patenty dotyczące funkcji multidotyku.
Apple nie należał się patent na multidotyk?

Apple nie należał się patent na multidotyk?

Multidotyk, czyli chociażby popularne powiększanie obrazków dwoma palcami „pinch to zoom”, niekoniecznie został wymyślony przez firmę Apple. W trakcie sądowej batalii patentowej pomiędzy Samsungiem, a Apple’em, prawnicy koreańskiego koncernu przesłuchiwali świadka, Adama Bogue. To inżynier firmy Mitshubishi, który zeznał, iż w 2003 roku pokazał inżynierom Apple’a urządzenie o nazwie Diamond Touch, które pozwalało użytkownikowi na przybliżanie i oddalanie obrazków poprzez wirtualne złapanie wieloma palcami za krawędzie obrazka i złożenie lub rozłożenie palców. To ma być mocny dowód na to, że technologia Apple’a wcale nie jest rewolucyjna i nie zasługuje na przyznanie patentu. Patentu, o naruszenie którego firma z Cupertino oskarża producenta z Korei.

Przekonują was dowody Samsunga?

0
Źródło: fortune
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.