Google mówi, że patenty to zło. Trzy dni po tym, jak pozwało Apple’a…

Należąca do Google Motorola Mobility kilka dni temu pozwała firmę Apple. Dziś Google wzywa do zaprzestania pozywania, bo cierpią na tym klienci.
Amerykański system patentowy nie sprzyja innowacjom

Amerykański system patentowy nie sprzyja innowacjom

Pablo Chavez, dyrektor w firmie Google ds. polityki publicznej, był tak uprzejmy i podzielił się z nami swoją troską o konsumentów, którzy mają cierpieć przez coraz bardziej szerzące się pozwy dotyczące patentów. Abstrahując od osobistych sympatii każdego z nas, Google niewiele robi, by temu zapobiec. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że kilka dni temu, należąca do firmy z Mountain View Motorola Mobility pozwała firmę Apple o naruszenie kilku swoich patentów.

Google tłumaczy, że złem są wszelkie patenty dotyczące oprogramowania, a i obecny system prawny pozostawia wiele do życzenia, hamując rozwój i innowacje.

– Uważamy, że te wojny patentowe nie sprzyjają konsumentom… Nie sprzyjają rynkowi. Nie sprzyjają innowacjom – powiedział Chavez.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.