HP Color LaserJet Pro 400 M451nw – WLAN i wysoka jakość druku

archiwum
Kolorowa drukarka laserowa o dość sporych rozmiarach i ciężarze oferująca wydruki wysokiej jakości. W standardzie interfejsy WLAN 802.11 b/g/n i Fast Ethernet. Co najwyżej przeciętna prędkość druku, zarówno w odcieniach szarości, jak w kolorze. Wysokie koszty druku w kolorze i przeciętne w czerni.

Kolorowa drukarka laserowa firmy HP nosząca oznaczenie Color LaserJet Pro 400 M451nw oferuje wydruki o wysokiej jakości. Kolory i drobne szczegóły na wydrukach testowych są prawidłowo odwzorowane, a cienkie linie i małe czcionki pozbawione rozmyć. Zakłócenia na dużych, jednolitych powierzchniach typowe dla drukarek laserowych co prawda występują, lecz w porównaniu z konkurencyjnymi modelami są bardzo niewielkie. Można mieć natomiast pewne zastrzeżenia do prędkości druku. Wydrukowanie 10 stron tekstu trwa ok. 48 s, czyli długo w porównaniu z produktami konkurencji o podobnej cenie. Dzięki konstrukcji jednoprzebiegowej praktycznie nie występują różnice w wydajności między drukiem monochromatycznym a kolorowym.

Drukarka HP charakteryzuje się niską prędkością druku grafiki.

Drukarka HP charakteryzuje się niską prędkością druku grafiki.

Na panelu sterującym znajduje się dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy, którego czytelność podnosi podświetlenie. Do komunikacji z komputerem służy port USB 2.0, złącze RJ-45 (Fast Ethernet) oraz niezbyt często spotykany w urządzenia laserowych bezprzewodowy interfejs WLAN w standardzie 802.11 b/g/n. Sterownik PCL 6 zawiera standardowy zestaw opcji, jak np. ręczny druk dwustronny czy drukowanie wielu stron na jednej kartce. Zabrakło np. możliwości wydruku plakatu (jednej strony na wielu kartkach), lecz istnieje opcja włączenia trybu oszczędzania tonera, której nie było w poprzednich modelach drukarek HP.

Drukarka HP niezbyt szybko drukuje monochromatyczne dokumenty tekstowe.

Drukarka HP niezbyt szybko drukuje monochromatyczne dokumenty tekstowe.

Do instalacji w systemach Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Wszystkie potrzebne pliki znajdują się na wbudowanej pamięci flash. Po przejściu w tryb uśpienia drukarka pobiera 3,8 W, czyli nieco więcej niż model M351a pozbawiony interfejsów sieciowych, lecz i tak można ją uznać za energooszczędną.

Również przy druku tekstu w kolorze drukarka HP charakteryzuje się niską prędkością druku.

Również przy druku tekstu w kolorze drukarka HP charakteryzuje się niską prędkością druku.

Główny podajnik papieru w postaci zamykanej kasety ma pojemność 250 arkuszy, zaś w podajniku uniwersalnym można umieścić 50 arkuszy. Można dokupić jeszcze jedną kasetę na 250 kartek. Pojemność odbiornika wydruków ma standardową pojemność 150 arkuszy. Koszty druku w kolorze są wysokie, natomiast przy druku monochromatycznym można je uznać za przeciętne. Wynika to z niezbyt korzystnych cen materiałów eksploatacyjnych: tonera czarnego o wydajności 4000 lub 2000 str. i tonerów CMY, które wystarczają na 2600 str. Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1400 str.

Po przejściu w tryb uśpienia drukarki HP i Brother pobierają bardzo mało prądu.

Po przejściu w tryb uśpienia drukarki HP i Brother pobierają bardzo mało prądu.

Jest to jedna z wciąż niewielu drukarek laserowych wyposażonych w interfejs sieci bezprzewodowej WLAN. Do jej zalet można również zaliczyć wysoką jakość druku oraz łatwą instalację w Windows, bez potrzeby korzystania z płyty ze sterownikami. Prędkość druku mogłaby być nieco wyższa.

Marek Grzybowski

HP Color LaserJet Pro 400 M451nw

PLUSY:

Wysoka jakość druku
Funkcja ePrint
Do instalacji w systemach Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami

MINUSY:
Spore wymiary i waga

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.