„MegaUpload piracki? Żądamy dowodów!”

Kim Dotcom nie musi się obawiać ekstradycji z Nowej Zelandii do Stanów Zjednoczonych co najmniej do marca 2013 roku. Okres beztroski może jednak się wydłużyć. Znacznie.
Kim Dotcom

Kim Dotcom

FBI bardzo zależy, by wreszcie dorwać w swoje ręce właściciela MegaUpload, pana Kima Dotcoma, który jak dotąd skutecznie unika postępowania sądowego z uwagi na serię wpadek proceduralnych w wykonaniu rządu USA. Przebywający w Nowej Zelandii Dotcom oskarżony jest o kradzież dóbr intelektualnych o wartości 500 milionów dolarów, pranie pieniędzy i ściąganie haraczy. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Nowozelandzki sąd przełożył jednak postępowanie ekstradycyjne aż do marca 2013 roku. Co więcej, właśnie zażądał od FBI dowodów na to, by portal MegaUpload faktycznie dopuszczał się pirackich praktyk., Jeżeli służbom amerykańskim nie uda się tego dowieść, niewykluczone, że Dotcom uniknie kary.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.