Microsoft próbował pozwać firmę za literę „E” w logo

To normalne, że firmy próbują chronić swoje znaki towarowe i wizerunek swojej marki, Microsoft jednak poszedł chyba nieco za daleko. Próbował pozwać inną firmę za jedną literę w jej logo.

Steve Blank, wykładowca na uniwersytecie w Berkeley, umieścił na uczelnianym blogu pewną historię dotyczącą firmy, w której pracował. Nazywała się ona E.piphany, a część jej produktów współpracowała z przeglądarkami internetowymi, w tym z Netscape Navigator i Internet Explorer. To w 1997 roku przykuło uwagę Microsoftu.

Zdaniem Microsoftu, litera „E” w logo E.piphany za bardzo przypominało logo Internet Explorera. Microsoft zażądał zmian, jeżeli firma chce uniknąć pozwu sądowego. E.piphany odmówiła, dodając, że ma nadzieję, że Netscape nie zażąda usuwania liter „N”, a Sun liter „J”, i że generalnie nikt nie przejmie na własność którejkolwiek z liter. Microsoft nie odpisał, nie wytoczył też sprawy sądowej.

0
Źródło: University of California, Berkeley
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.