Mogą być opóźnienia w premierach nowych smartfonów Samsunga

Apple wygrał wszystko. Nie tylko, jak się okazało, nie narusza on patentów Samsunga, ale również koreański gigant świadomie naruszył własność intelektualną firmy z Cupertino. Musi teraz zapłacić ponad miliard dolarów odszkodowania a także... przemyśleć swoją przyszłość.
Następca dopiero za jakiś czas?

Następca dopiero za jakiś czas?

Według analityka Chang In Whan z KTB Asset Management, Samsung będzie musiał zmienić plany na przyszłość. Należy się spodziewać opóźnień w dostarczaniu nowych produktów na rynek i najprawdopodobniej złamany zostanie cykl odświeżania linii produktów co sześć miesięcy.

Sam Samsung zaprzecza. Przedstawiciel firmy, James Chung, oświadczył, że wyrok nic nie zmienia. Warto pamiętać jednak, że firma ta zawsze w takim przypadku wydaje podobne doświadczenia, a potem i tak musi poświęcić czas na zmianę swoich produktów. Tak było w przypadku Galaxy Note 10.1, w przypadku którego Samsung musiał opracować jego specjalną wersję na rynek niemiecki w związku z poprzednią przegraną w sądzie z formą Apple.

Samsung złożył wniosek do sądu o obalenie werdyktu ławy przysięgłych. Jeżeli to się nie uda, zapowiada apelację.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.