Od września na Steamie będziecie mogli kupić nie tylko gry

Do sklepu zawitać ma szeroki wachlarz aplikacji. Pierwsze pojawić się mają 5 września. Oprogramowanie tam sprzedawane będzie wykorzystywać możliwości Steamworks, które pozwalają na uproszczoną instalację, automatyczną aktualizacje oraz możliwość zapisywania pracy na Steam Cloud by można było skorzystać z niej też na innych platformach na wielu komputerach.

„40 milionów graczy pojawiających się na Steam jest zainteresowanych czymś więcej niż tylko graniem w gry” – napisał Mark Richardson z Valve w informacji prasowej. „Mówili nam, że chcieliby więcej swojego oprogramowania na Steam, więc ta ekspansja jest w odpowiedzi na prośby klientów.”

W lipcu w aplikacji Steam na iOS wyciekły plany Valve na dodanie innego oprogramowania niż gry. Pojawiły się takie kategorie jak księgowość, animacja, produkcja audio, projektowanie edukacja, edycja zdjęć i wiele innych. Valve twierdzi, że deweloperzy będą mogli zgłaszać swoje dzieła poprzez niedawno uruchomioną inicjatywę Steam Greenlight.

Jakie aplikacje chcielibyście zobaczyć na Steam?

Źródło: Gambler.pl
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.