Office w przeglądarce z interfejsem dotykowym

Trwają publiczne testy nowej wersji Office Web Apps, czyli darmowego pakietu Office uruchamianego całkowicie w przeglądarce internetowym. Dziś Microsoft opowiedział nam o swoim wysiłku, jaki włożył, by pakiet był w wygodny w obsłudze również za pomocą palca.

Office, w tym jego wersja webowa, był jak dotąd pomyślany wyłącznie jako aplikacja dla klawiatury i myszki. Zmienia to Office 2013 i nowa wersja Office Web Apps. Ta druga jest szczególnie ciekawa, bowiem pozwala na pracę w dotykowym Office bez posiadania Windows 8. Jak twierdzi Microsoft, póki co aplikacja zoptymalizowana jest pod Internet Explorera 10 i Safari dla iOS, powinna jednak poprawnie działać również na innych przeglądarkach.

Zmiany wydają się kosmetyczne, ale tylko z pozoru. W trybie dotykowym przyciski są zauważalnie większe, a odległość między nimi zwiększona, dzięki czemu nie powinno być problemu z trafieniem ich za pomocą palca. Aplikacja potrafi też automatycznie wywoływać klawiaturę wirtualną i obsługuje przeciąganie elementów za pomocą dotyku.

Nowe Office Web Apps można już testować. Są za darmo, trzeba posiadać tylko Konto Microsoft, również darmowe.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.