Samsung przegrywa z Apple w Wielkiej Wojnie Patentowej

To była długa i widowiskowa bitwa. Dzięki niej poznaliśmy wiele tajemnic skrywanych dotąd przez obie firmy. Dziś jedna ze stron odniosła ostateczne zwycięstwo i zarazem totalne. Samsung odchodzi z niczym.
Smartfony Samsunga w sposób świadomy kopiują wygląd iPhone'a

Smartfony Samsunga w sposób świadomy kopiują wygląd iPhone’a

Samsungowi nie udało się wytłumaczyć ławie przysięgłych, że mógł korzystać z patentów Apple’a z uwagi na ich, jak argumentował, trywialność i brak innowacyjności. Sąd orzekł, że wszystkie produkty Samsunga w kategorii smartfonów nie tylko naruszają własność intelektualną Apple’a, ale robią to również w sposób świadomy i zamierzony. Co ciekawe, tablety Samsunga nie okazały się kopią iPada. Samsung musi zapłacić firmie Apple odszkodowanie w wysokości 1 049 343 000 dolarów (ponad miliard!).

Jakby tego było mało, Samsung przegrał również jeżeli chodzi o swoje patenty. Sąd nie dopatrzył się w produktach Apple bezprawnego naruszania standardów opatentowanych przez Koreańczyków. Oznacza to, że Apple zapłaci zero dolarów odszkodowania.

0
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.