Trojan kradnie hasła z przeglądarek w Mac OS X oraz Linuksie

Sytuacja niespotykana, bowiem jak dotąd problemy z wirusami i trojanami dotyczyły przede wszystkim systemu Windows. Ten jednak jest bezpieczny, a na baczności powinni się mieć użytkownicy Linuksa oraz OS X-a.

Nazywa się Wirenet.1 i został odkryty przez rosyjską firmę Dr Web. Ten nowo odkryty malware zapewnia swoim twórcom backdoor do zainfekowanych systemów operacyjnych. Co gorsze – zagrożone są hasła, szczególnie te zawarte w przeglądarkach. Wirenet.1 potrafi dobrać się do Chrome, Chromium, Firefox oraz Opery. Problemy zauważono również z komunikatorem Pidgin, jak i przeglądarką Seamonkey oraz klientem poczty Thunderbird.

To nie koniec niezbyt dobrych informacji dla właścicieli najbezpieczniejszych systemów świata. Nowy trojan zawiera również keyloggera, a to oznacza że cały tekst wpisywany przez naszą klawiaturę trafia prosto w ręce bardzo złych ludzi. Więcej informacji na

stronie news.drweb.com

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.