Twitter dołącza do The Linux Foundation

Twitter, jeden z największych portali społecznościowych na świecie, korzysta na swoich potężnych serwerach z systemu operacyjnego Linux. Być może dlatego w końcu zdecydował się dotować ten system, a także mieć wpływ na jego rozwój.
Ćwirek zaprzyjaźni się z Pingwinem

Ćwirek zaprzyjaźni się z Pingwinem

Twitter zapewnił sobie „srebrne” członkostwo w The Linux Foundation. Oznacza to, że zobowiązuje się do corocznej wpłaty na rzecz fundacji w wysokości piętnastu tysięcy dolarów. –

Linux, i jego możliwość dowolnej modyfikacji, są fundamentalne dla naszej technicznej infrastruktury. Dołączając do The Linux Foundation wspieramy organizację, która jest dla nas ważna i współpracujemy ze społecznością, która tak szybko rozwija Linuxa, jak my Twittera — twierdzi Chris Aniszczyk, przedstawiciel Twittera.

The Linux Foundation została założona w 2007 roku. Jej celem jest promowanie i przyspieszenie rozwoju systemu operacyjnego Linux poprzez dotowanie jego rozwoju i zapewnianie odpowiednich środków zainteresowanych tym programistom, firmom i organizacacjom. Wkład Twittera w rozwój Linuxa to, między innymi, modyfikacje MySQL do własnych potrzeb oraz mechanizm Memcached.

Członkami The Linux Foundation są, między innymi. Google, IBM, Intel i Oracle.

0
Źródło: Linux Line
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.