Twórca Minecrafta obawia się Windows 8

Swoją negatywną opinię na temat nowego systemu Microsoftu wyrazili już Gabe Newell z Valve oraz Rob Pardo z Bllizzarda. Do tego duetu dołącza Notch, twórca Minecrafta.
Markus

Markus „Notch” Persson

Podczas dyskusji na portalu reddit, z okazji premiery Minecrafta w wersji 1.3, Markus „Notch” Persson rozmawiał z fanami o grze, a także na dowolne inne tematy. Jeden z internautów zapytał go o opinię dotyczącą Windows 8. Notch odparł, że obawia się nowego systemu.

Jeżeli Microsoft zdecyduje się na zamknięcie Windows 8, będzie to bardzo, bardzo złe dla gier niezależnych i dla zdrowej korespondencji. Jeżeli platformy pozostaną otwarte, w przeciągu najbliższej dekady pojawi się nie tylko masa blockbusterów, ale również mnóstwo gier niezależnych — twierdzi Notch.

Minecraft w wersji na PC dostępny jest do kupienia wyłącznie na swojej oficjalnej witrynie. Gra, od 2009 roku, sprzedała się w ilości 6,8 miliona egzemplarzy. Codziennie sprzedaje się 10 000 – 13 000 kopii.

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.