Windows 7 prawie tak popularny, jak XP

Według danych StatCounter, Windows 7 jest najpopularniejszym systemem komputerowym na rynku. Net Applications się z tym nie zgadza. Ale przyznaje, że brakuje mu już bardzo niewiele.
Rynek systemów operacyjnych w lipcu 2012 r.
Rynek systemów operacyjnych w lipcu 2012 r.

Według badań Net Applications z lipca bieżącego roku, Windows XP jest wciąż najchętniej używanym systemem operacyjnym na rynku. Jest zainstalowany na 42,86 proc. Komputerów na całym świecie. W poprzednim miesiącu kontrolował on 43,61 procent rynku.

Na drugim miejscu znajduje się Windows 7, ale do lidera brakuje mu już bardzo niewiele. Z najnowszego Windows korzysta 42,21 procent użytkowników komputerów osobistych, o 0,62 procent więcej, niż w ubiegłym miesiącu. Jeżeli tempo się utrzyma, przegoni on Windows XP już we wrześniu.

Na trzecim miejscu znajduje się Windows Vista (6,6 procent). Co ciekawe, Windows 8, mimo iż dostępny wyłącznie w wersji rozwojowej, podbił już 0,2 procent rynku.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.