Acer szantażowany przez Google!

Google poinformował uprzejmie Acera, że w momencie w którym on, lub dowolny inny partner, wyda na rynek smartfon z innym systemem niż Android, wszystkie umowy dotyczące licencjonowania usług związanych z Androidem oraz innych rozwiązań technicznych zostaną anulowane. Acer wstrzymał więc premierę telefonu CloudMobile A800.
Google niczym Microsoft z lat dziewięćdziesiątych

Google niczym Microsoft z lat dziewięćdziesiątych

CloudMobile A800 miał mieć zainstalowany system Aliyun firmy Alibaba. Google najwyraźniej nie życzy sobie, by na rynku powstało więcej alternatyw, niż jest obecnie. Wykorzystuje swoją potęgę, tak jak dwie dekady temu Microsoft, by stłamsić konkurencję.

Acer potwierdza te doniesienia, używa jednak łagodnych słów. Twierdzi, że Google był „zaniepokojony” tym, że Acer zdecydował się na Aliyun, i że „Acer będzie starał porozumieć się z Google, wciąż wyrażając chęć zaprezentowania rynkowi nowego smartfonu”.

0
Źródło: NASDAQ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.