Apple dostało patent, dzięki któremu może zdalnie wyłączyć aparat w twoim telefonie

Wyobraź sobie, że widzisz lądujące UFO. Wyjmujesz telefon, żeby nakręcić to zjawisko, ale aparat nie działa. To nie żart, Apple właśnie dostało na to patent.
Apple może zdalnei wyłączyć kamerę w telefonie

Apple może zdalnie wyłączyć kamerę w telefonie

Przyznany firmie Apple, patent o numerze 8,254,902 dotyczy technologi, która pozwoli na zdalne wyłączenie jednej lub wielu funkcji w telefonie, jeśli zajdzie taka potrzeba („nastąpią konkretne zdarzenia”). Powyższa sytuacja z kosmitami jest raczej mało prawdopodobna, ale nietrudno wyobrazić sobie inne wydarzenia. Dla przykładu, trwa impreza masowa, rozjuszony tłum i nerwowi policjanci, którzy nie wytrzymali presji i pobili jednego z uczestników. Przydałoby się wtedy wyjąć telefon, nakręcić i puścić do Internetu dowody tego występku. Nic z tego, jeśli policja poprosi Apple o wyłączenie aparatów we wszystkich telefonach, znajdujących się na terenie imprezy. To samo może tyczyć się kin, w których nagminnie nagrywane są telefonami najnowsze produkcje, a potem wrzucane do Sieci.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.