Apple iPhone 5 ma najlepszy wyświetlacz na świecie

Ani ten z iPhone 4S, ani ten z Galaxy S III nie mogą mu się równać. Do takich wniosków doszli specjaliści z DisplayMate.

Jak twierdzi Raymond Soneira, szef laboratorium, iPhone 5 ma najlepszy wyświetlacz, jaki do tej pory był przez nich testowany. Ponadto dodaje, że iPhone 5 ma najjaśniejszy ekran ze wszystkich, najmniejsze odbicia i najwyższy kontrast przy wysokim oświetleniu zewnętrznym (czyli np. słoneczny dzień).

Nowy wyświetlacz nie jest jednak idealny. Testy wykazały, że nowy LCD jest wciąż nieco zbyt niebieski, co jest typową przypadłością smartfonów. Ponadto przy maksymalnej jasności, nowy iPhone szybciej zużywa baterię niż model 4S.

Ponadto możemy się dowiedzieć, że wyświetlacz AMOLED w Galaxy S III nie może osiągnąć takiej jasności jak LCD w iPhone 5. Wszystko przez zbyt duże zużycie energii i zbyt szybkie starzenie się wyświetlacza. Soneira zaznacza, że ekran w Samsungu ma również zniekształcone i przesadzone kolory, a poziom nasycenia kolorem zielonym jest znacznie wyższy, niż czerwonym, czy niebieskim. Więcej informacji znajdziecie tutaj.