Apple rekrutuje byłych pracowników Google Maps

Zamieszanie z mapami zawartymi w iOS 6 zna każdy. Apple ma swoje powody, aby wyrzucić mapy Google ze swojego urządzenia i nie widzimy w tym nic złego. W końcu Google to obecnie główny konkurent Apple.

Sądziliśmy jednak, że nowe mapy będą przynajmniej tak dobre jak poprzednie. Tak się jednak nie stało, a mapy z iOS 6 mają wiele braków i niedociągnięć. Teraz różne źródła donoszą, że Apple intensywnie rekrutuje byłych pracowników Google odpowiedzialnych za mapy. Ma z kogo wybierać, bowiem nad mapami Google pracuje 7000 osób. W tym 1100 osób zatrudnionych na stałe i blisko 6000 osób pracujących na kontrakcie.

Osoba, która udzieliła informacji serwisowi TechCrunch pracowała wcześniej dla Google i tłumaczy, że Apple w tak krótkim czasie nie miało szans stworzenia map mogących konkurować z mapami Google. Teraz firma stara się zatrudnić więcej pracowników i znaleźć sposób na zebranie danych z milionów kilometrów dróg i wydać fortunę na licencje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.