Bill Gates jest wciąż najbogatszym obywatelem USA

Bill Gates nie jest już pełnoetatowym pracownikiem Microsoftu. Ale wciąż jest najbogatszą osobą w Stanach Zjednoczonych.
Bill Gates

Bill Gates

Według rankingu 400 najbogatszych Amerykanów, opracowanego przez magazyn Forbes, Bill Gates wciąż jest na samym szczycie. Posiada obecnie 66 miliardów dolarów, z czego 20 procent jego majątku jest zainwestowane w akcje Microsoftu.

Na drugim miejscu znajduje się Warren Buffet. Posiada 20 miliardów dolarów mniej niż Gates. Trzecie miejsce zajmuje Larry Ellison, dyrektor generalny Oracle (41 miliardów dolarów).

Jeżeli chodzi o innych wielkich z branży IT, na jedenastym miejscu znajdziemy Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazonu (23,2 miliarda dolarów), na trzynastym miejscu ex equo Sergey’a Brina i Larry’ego Page’a, współzałożycieli Google’a (po 20,3 miliarda dolarów każdy), na 19 miejscu Steve’a Ballmera, dyrektora generalnego Microsoftu (15,9 miliarda dolarów), na dwudziestym miejscu Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu (15 miliardów dolarów) i wreszcie na trzydziestym szóstym miejscu Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Facebooka (9,4 miliarda dolarów).

0
Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.