Jakość druku można uznać za poprawną. Małe czcionki czytelne są bardziej czytelne niż w wielu produktach konkurencji, lecz na jednolitych powierzchniach widać zakłócenia. W sterownikach PCL 6 i PostScript można znaleźć podstawowy zestaw opcji, który powinien być wystarczający dla większości użytkowników.
Drukarka ma przeciętne wymiary, a jej waga łącznie z materiałami eksploatacyjnymi wynosi 10,5 kg. Sprzętowy dupleks zwalnia użytkownika z pracochłonnego przekładania kartek przy druku dwustronnym. Standardowa pamięć ma wielkość 64 MB, w razie potrzeby można ją rozszerzyć do 320 MB. Zestaw interfejsów jest standardowy: USB 2.0 i sieciówka Fast Ethernet. Urządzenie wyposażono w zamykaną kasetę na 250 arkuszy papieru i podajnik ręczny na 50 kartek. Można dokupić opcjonalny podajnik na 500 arkuszy. Pojemność głównego odbiornika to standardowe 150 kartek. Znajdujący się z tyłu odbiornik na jeden wydruk umożliwia zapewnienie prawie prostej ścieżki prowadzenia papieru.Maksymalna gramatura papieru to 163 g/m2
. Materiały eksploatacyjne to bęben o żywotności 30000 wydruków i toner o wydajności 8000 lub 3000 str. Ich cena jest stosunkowo wysoka, co skutkuje niezbyt korzystnymi kosztami druku. Toner startowy wystarcza na 3000 str.
Drukarka podczas pracy emituje hałas o dość dużym natężeniu, co jest związane z wysoką prędkością druku. W trybie gotowości wciąż pozostaje słyszalna i dopiero w trybie uśpienia staje się bezgłośna. W tym trybie pobór mocy spada do 0,5 W, co jest wyjątkowo niską wartością.
Jest to szybka drukarka z przewodowym interfejsem sieciowym i modułem druku dwustronnego, oferująca standardowej jakości. Za wady można uznać nieco zbyt głośną pracę oraz brak wyświetlacza.
Marek Grzybowski
Brother HL-5450DN
PLUSY:
Wysoka prędkość druku
Moduł druku dwustronnego
MINUSY:
Brak wyświetlacza
Głośna praca