Były ewangelista Apple’a: „Nowe złącze iPhone’a to szczyt arogancji”

iPodowe złącze to coś, z czego cały ekosystem Apple'a jest znany. Od lat służy nie tylko do ładowania, ale również do transmisji obrazu, dźwięku, danych czy obsługi akcesoriów. A teraz nadchodzą zmiany.
A mogło być tak pięknie...

A mogło być tak pięknie…

Guy Kawasaki, były naczelny ewangelista Apple’a, uważa zmianę złącza w nowych iUrządzeniach za „szczyt arogancji”. Owa zmiana oznacza konieczność przeprojektowania akcesoriów, znaczny spadek wartości tych, które zostały już wyprodukowane, konsumentów którzy będą musieli kupić nowe akcesoria i wreszcie zanieczyszczenie środowiska spowodowane milionami wyrzuconych starych akcesoriów.

Kawasaki jednak nie tym się najbardziej przejmuje. Uważa on, że tak jak kiedyś własne złącze było jak najbardziej uzasadnione, tak w dzisiejszych czasach, w których obowiązuje Micro-USB, przejście na kolejny własny schemat wtyczki jest szkodliwy dla konsumentów, ponieważ ogranicza konkurencję a także naraża użytkownika na niewygodę noszenia kilku kabli przy sobie.

0
Źródło: DailyTelegraph
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.