Deweloperski telefon z Firefox OS na zdjęciach

Jak wiadomo Mozilla, twórca przeglądarki Firefox, pracuje nad własnym systemem operacyjnym, który ma trafić na komórki. Jego pierwsza nazwa to Boot2Gecko. Niedawno została zmieniona na Firefox OS.

Nowy system operacyjny ma być odpowiedzią Mozilli na „otwartość” Androida, która ponoć nie jest wystarczająca. Firefox OS ma bazować na HTML5 i właśnie w tym języku będą pisane dla niego aplikacje. Takie rozwiązanie wg szefa Mozilli ma zapewnić sukces i dziesiątki tysięcy chętnych programistów.

Do tej pory widzieliśmy już wiele zrzutów ekranu, a nawet prezentacji wideo Firefox OS. Teraz możemy poznać urządzenie, na którym Firefox OS jest testowany. Smartfon jest wyprodukowany przez firmę ZTE i jego pierwotna wersja pracowała pod kontrolą Androida.

Ma ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, zasilanie micro USB, jack 3,5 mm oraz kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Wiadomo również, że w środku znajduje się procesor taktowany zegarem 1,5 GHz – nie wiadomo jednak ile ma rdzeni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.