Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową!

Plotki o tworzeniu własnej wyszukiwarki przez Facebooka krążyły po Internecie od miesięcy. I, wygląda na to, że były prawdziwe!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Facebook ma unikalną pozycję by móc odpowiadać na pytania ludzi. W pewnym momencie zrobimy to. Nasz zespół już nad tym pracuje — odpowiedział Zuckerberg, zapytany na konferencji TechCrunch Disrupt o plany Facebooka dotyczące wyszukiwarki internetowej.

Zuckerberg dodał również, że już teraz Facebook jest wykorzystywany jako źródło odpowiedzi na pytania ludzi. –

Obsługujemy miliard zapytań dziennie, a nawet się nie staraliśmy — opisuje wyszukiwarkę funkcjonującą wewnątrz portalu. Uważa też, że użytkownicy wolą uzyskiwać konkretne odpowiedzi na zadane im pytania, zamiast musieć je wybierać. –

Wyszukiwarki ewoluują, by zaprezentować ci zestaw odpowiedzi. A ja mam konkretne pytanie: odpowiedz mi na nie — mówi dyrektor generalny Facebooka.

Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku facebookowa wyszukiwarka. Nie wiadomo też, czy nie powstanie ona wspólnie z partnerem Facebooka, czyli Microsoftem, który użycza portalowi mechanizmu Bing.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.