Firefox 17 z nowym wyglądem i integracją z Facebookiem

Fani, którzy twierdzą, że Firefox był świetną przeglądarką do wersji 3.6 mają kolejne powody do zmartwień. Finalna, 17 wersja Firefoksa, która pojawi się za ok. 4 miesiące będzie zupełnie odmieniona.

W kanale Aurora pojawiła się już 17 wersja przeglądarki Firefox. Póki co zawiera ona tylko niewielką część zmian, jakie trafią do finalnego wydania. Pierwszą, najbardziej widoczną zmianą będzie nowy wygląd oraz odświeżenie paska adresu. Twórcy tłumaczą, że obecne rozwiązanie jest ciężkie, niewygodne i trudne do przejrzenia. Więcej informacji na temat postępu prac

można znaleźć tutaj

.

Mozilla planuje również wprowadzenie

integracji sieci społecznościowych

. Pojawi się opcja, która umożliwi bezpośrednie podłączenie do społeczności (m.in. Facebook, Twitter). Oznacza, że wprost z przeglądarki będziemy mieli dostęp do powiadomień, kontaktów, czatów i wiadomości.

Wiadomo także, że Firefox 17 poprawi również bezpieczeństwo rozszerzeń. Ponadto Mozilla opublikowała

listę zmian

testowej wersji nowego Firefoksa. Póki co przeglądarka zyskała obsługę Notification Center z Mac OS X 10.8 oraz ma lepszy pasek adresu z większymi ikonami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.