Left 4 Dead 2 na Linuksa w połowie października

Premiera gry jak i usługi Steam odbędzie się w połowie października. W tym czasie zadebiutuje również Ubuntu 12.10, a wiele osób już spekuluje że Steam pojawi się właśnie wraz z nowym Ubuntu.

Choć Steam został zapowiedziany dla wszystkich użytkowników Linuksa, najpierw trafi do fanów najpopularniejszej dystrybucji, czyli Ubuntu. Wiadomo, że przez ostatni czas trwały intensywne prace zarówno nad klientem Steam, jak i optymalizacją gry Left 4 Dead 2 dla Linuksa. Wersja dla Windows działa pod kontrolą Direct3D, dla Linuksa – OpenGL. Choć początkowe efekty prac nie były zadowalające – L4D 2 działał znacznie wolniej na Ubuntu, to z czasem udało się wszystko poprawić.

Left 4 Dead 2 to strzelanina przygotowana przez firmę Valve. Można grać samemu, lub w trybie kooperacji z maksymalnie 4 osobami. Tytuł pojawił się na komputery z system Windows już pod koniec 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.