Lexmark OfficeEdge Pro5500 – kanciasty zwycięzca

Do testów w naszym laboratorium trafiła kolejna drukarka wielofunkcyjna atramentowa z aspiracjami podbicia rynku biznesowego. Trzeba przyznać, że Lexmark OfficeEdge Pro5500 jest wykonany i pracuje bardzo dobrze. Potwierdza to wynik jaki uzyskał ten sprzęt w naszym rankingu wysuwając się z miejsca na jego czoło. Oprócz wyglądu – sporych gabarytów – ma też całkiem “biznesową” cenę. Jednak jeśli ją zestawimy z produktami laserowymi z którymi konkuruje, wtedy koszty zakupu nie wydają się już tak wygórowane.
Lexmark OfficeEdge Pro5500 – kanciasty zwycięzca

Najlepszy wynik pośród urządzeń, które korzystają z tuszu. Niektóre 'laserówki' też nie będą szybsze.

Najlepszy wynik pośród urządzeń, które korzystają z tuszu. Niektóre “laserówki” też nie będą szybsze.

Lexmark OfficeEdge Pro5500 to bardzo dobrze wyposażony wielofunkcyjny sprzęt. Oprócz drukarki, skanera i kopiarki mamy też kolorowy faks. Do dyspozycji użytkownika jest kilka możliwości komunikacji z urządzeniem: USB, Sieć LAN, WLAN i PictBridge. Oprócz tego duży dotykowy ekran ułatwia korzystanie z tego sprzętu bez pośrednictwa komputera. Ponadto urządzenie ma automatyczny podajnik skanera mieszczący 50 arkuszy zwykłego papieru. Zarówno drukarka jak i ADF są wyposażone w dupleks. Podajnik papieru mieści 300 stron, gdyby jednak w biurze było to zbyt mało możemy jeszcze dokupić dodatkowy podajnik.

Niezła prędkość skanowania, a dodatkowo całkiem wysoka rozdzielczość jak na sprzęt biurowy.

Niezła prędkość skanowania, a dodatkowo całkiem wysoka rozdzielczość jak na sprzęt biurowy.

Ten sprzęt dla biur konkuruje nie tylko wyglądem i ceną z innymi urządzeniami, ale przede wszystkim jakością i niskimi kosztami eksploatacji – i to głównie z “laserówkami”. Jedynie prędkość jest rewelacyjna tylko w porównaniu do atramentowych drukarek. Laserowe potrafią być znacznie szybsze, choć te w porównywalnej cenie do Lexmarka mogą okazać się nawet wolniejsze.

W kopiowaniu czarnobiałym Lexmark radzi sobie całkiem żwawo. Szybkość kopii kolorowej wypada już słabiej.

W kopiowaniu czarnobiałym Lexmark radzi sobie całkiem żwawo. Szybkość kopii kolorowej wypada już słabiej.

Niespełna siedem groszy za stronę czarnobiałego wydruku wliczając w to koszt papieru to naprawdę bardzo dobry rezultat. Jakość przy zdjęciach jak na sprzęt biurowy świetna. Żaden sprzęt laserowy nie może się równać. Niskie zużycie prądu. To tylko kilka zalet, które sprawiają że Lexmark OfficeEdge Pro5500 to całkiem sensowne rozwiązanie dla małej, średniej, a nawet dużej firmy.

Robert Dutkiewicz

Lexmark OfficeEdge Pro5500

PLUSY:

szybki i dobrej jakości wydruk
kolorowy faks
ADF na 50 arkuszy
dotykowy wyświetlacz

MINUSY:
duże gabaryty
głośna praca
długi czas uruchomienia