Microsoft będzie produkował smartfony, tablety i komputery?

Microsoft to firma, która przybrała obecne rozmiary przede wszystkim dzięki produkcji oprogramowania. Obecny szef Microsoftu twierdzi jednak, że przyszłośc firmy to sprzęt komputerowy.

CEO Microsoftu, czyli Steve Ballmer w wywiadzie dla Seattle Times przyznał, że w ciągu najbliższych pięciu lat jego firma będzie dostarczać urządzenia i usługi. Oznacza to, że możemy się spodziewać wiele, wiele więcej niż jeden tablet Surface za którym stoi tylko Microsoft.

W teorii nie powinno być to żadną niespodzianką. Microsoft od dawna produkował myszy, czy klawiatury. Również konsola Xbox 360 nie jest samym oprogramowaniem, podobnie jak kontroler Kinect. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce możemy się spodziewać komputerów z logiem Microsoft, a także smartfonów, bo tablet już został zapowiedziany – Surface. Ciekawe co na to wszystko powie Nokia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.