Nokia prowadzi wewnętrzne śledztwo w sprawie kłamliwej reklamy PureView

Reklama Lumii 920, która oszukiwała widzów, zbulwersowała podobno nie tylko świat Internetu, ale i samą Nokię. Trwa dochodzenie. Czyje głowy polecą?
Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Informowaliśmy was już nieraz o niesamowitej wpadce Nokii związanej z reklamą Lumii 920. W reklamie tej demonstrowano potęgę techniki PureView obecnej w aparacie najnowszego modelu tej firmy. Jak się okazało, film został nakręcony profesjonalną kamerą, a nie telefonem komórkowym, co widać w samej reklamie.

Nokia błyskawicznie przeprosiła za wprowadzenie widzów w błąd, broniąc się, że reklama miała na celu wytłumaczenie korzyści z techniki stabilizacji obrazu, a nie prezentację samego aparatu. Przyznała też, że prezentowane próbki zdjęć również zostały wykonane lustrzanką, a nie smartfonem.

Obecnie trwa dochodzenie wewnątrz firmy. Dyrekcja chce zrozumieć jak do tego dopuszczono i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Raport z dochodzenia ma zostać upubliczniony.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.