Outlook 2013 wygodny również na tablecie i smartfonie

Outlook 2013 będzie pierwszą edycją tego organizera, który jest projektowany również z myślą o urządzeniach dotykowych. Microsoft pokazuje zmiany, jakie mają ułatwić pracę z programem za pomocą palca.
Outlook 2013

Outlook 2013

Outlook 2013 ma nowy, odświeżony interfejs, dzięki któremu ma on się nadawać do pracy nie tylko na laptopie, ale również na smartfonie i tablecie. Dla przykładu, ikony reprezentujące najważniejsze funkcje programu, takie jak Poczta, Kalendarz, Kontakty czy Zadania, zostały powiększone, dzięki czemu wygodniej będzie w nie trafić palcem. Dodatkowo, pojawił się nowy pasek zadań po prawej stronie, dedykowany wyłącznie intefejsowi dotykowemu. Jest zlokalizowany właśnie tam, by być łatwo dostępny za pomocą kciuka. Znajdują się na nim najczęściej wykorzystywane akcje, takie jak Odpowiedz, Usuń, Oznacz flagą czy Oznacza jako nieprzeczytane.

Na tabletach tryb dotykowy będzie ustawiony automatycznie, na ultrabookach convertible będzie można go włączać ręcznie. Sam interfejs ma się też dynamicznie dopasowywać do rozmiaru przestrzeni roboczej, jaką zapewnia ekran naszego urządzenia.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.