Powstaje Ubuntu z „czystym” GNOME

Unity dla niektórych użytkowników Ubuntu był tym, co Modern UI dla użytkowników Windows 8. Zbyt rewolucyjną zmianą i zbyt dużą modyfikacją środowiska GNOME. Dla nich mamy jednak dobre wieści.
Premiera już niedługo!

Premiera już niedługo!

Ubuntu 12.04 umożliwia w łatwy sposób wyłączenie Unity i zainstalowanie środowiska GNOME. Dla niektórych, to wciąż za mało. Ma się więc pojawić edycja Ubuntu, w której będzie tylko i wyłącznie GNOME. Nazwa robocza systemu to GNOMEbuntu, aczkolwiek najprawdopodobniej zostanie ona zmieniona z uwagi na zastrzeżenia, jakie ma do nazwy GNOME Foundation.

Prace nad systemem wciąż trwają. Trwa dyskusja, czy wykorzystać mendadżer logowania LightDM obecny domyślnie w Ubuntu, czy też podmienić go na ten z GNOME o nazwie GDM. System nie będzie też posiadał przeglądarki Firefox i klienta Thunderbird. Zamiast nich, dostaniemy przeglądarkę Epiphany i klienta Evolution. Libreoffice też zostanie podmieniony na Abiword i Gnumeric. W GNOMEbuntu zabraknie też obsługi Ubuntu One.

GNOMEbuntu będzie oparty na systemie Ubuntu 12.10. Wkrótce ruszą publiczne testy wersji rozwojowej.

0
Źródło: Muktware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.