Twórcy Final Fantasy: konsolowa jakość gier w przeglądarkach

Do tej pory gry przeglądarkowa zdecydowanie odstają graficznie, nawet od gier na platformy mobilne. Square Enix chce to zmienić.
Lara Croft zawita do przeglądarek

Lara Croft zawita do przeglądarek

Twórca serii Final Fantasy, swojego czasu najpiękniejszej gry na świecie, chce, aby gry w przeglądarce wyglądały równie dobrze jak te z konsol obecnej generacji. W tym celu planuje użyć nowego silnika o nazwie CoreOnline, przygotowanego we współpracy z Google, a gdy nowa platforma ruszy, użytkownicy będą mogli grać w takie gry, jak Hitman: Krwawa Forsa, czy Mini Ninjas, bezpośrednio w swojej przeglądarce internetowej. Square Enix planuje wydać swoje nowsze gry także w wersji przeglądarkowej, w tym Tomb Raider: Underworld.

Platformę będzie można uruchomić w przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer. Square Enix zapowiada, iż dostępne będą dwie wersje – bezpłatna z reklamami oraz płatna, pozbawiona reklam, poprzedzających każdy kolejny etap gry.

0
Źródło: TG Daily
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.