Unia Europejska rozważa kolejną grzywnę dla Microsoftu

Ugoda zawarta w 2009 roku między firmą Microsoft a Unią Europejską zakładała, że użytkownikom systemu Windows będzie prezentowany ekran wyboru przeglądarki, dzięki czemu w łatwy sposób wybiorą swoje narzędzie do przeglądania Internetu. Microsoft nie dotrzymał słowa.
Ekran wyboru przeglądarki w Windows 8

Ekran wyboru przeglądarki w Windows 8

Ekran wyboru przeglądarek, wbrew postanowieniom ugody, nie był prezentowany wszystkim użytkownikom systemu Windows. Microsoft sam przyznał się do winy, ujawniając, że komputery z preinstalowanym systemem Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 nie wyświetlały tego ekranu z uwagi na usterkę w oprogramowaniu. Microsoft szacuje, że przez ową usterkę dziesięć procent użytkowników Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 nie widziało tego ekranu. Microsoft załatał usterkę i przeprosił.

To jednak najwyraźniej nie wystarcza władzom Unii. W tej chwili rozważana jest grzywna dla firmy Microsoft. Niestety, nie wiemy o jaką ilość pieniędzy może chodzić. Dodatkowo, uruchomiono kolejne śledztwo na wniosek Mozilli i Google. Te oskarżają Microsoft, że nie udostępnia im tych samych API, do których ma dostęp Internet Explorer w systemie Windows RT.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.