Uwaga: Nie działa tryb prywatny w przeglądarce Firefox 15

Dla przypomnienia, tryb prywatny w przeglądarce to funkcja umożliwiająca przeglądanie Sieci i nie zostawianie po sobie żadnych śladów aktywności (w komputerze, nie w Internecie). Dzięki temu, jeżeli ktoś siądzie do naszego komputera historia będzie "czysta".

Funkcja przeglądania prywatnego pojawiła się już dawno temu we wszystkich przeglądarkach. Niestety Firefox w najnowszej, stabilnej wersji 15 ma z tym pewne problemy. Wciąż możemy przełączyć się w tryb prywatny, jednak wtedy przeglądarka wcale nie blokuje generowania plików cache, a po przejściu do trybu normalnego cała historia zostaje zapisana.

Wiadomo, że

błąd został już wychwycony

przez Mozillę kilka dni temu i w najbliższym czasie możemy spodziewać się aktualizacji. Póki co nie pomoże nawet przejście na nowszą wersję (beta 16 lub aurora 17), ponieważ błąd dotyczy wszystkich wersji Firefoksa. Jedyną możliwością obejścia błędu do czasu wydania wersji 15.0.1 jest ręczne czyszczenie pamięci cache.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.