Wiceprezes marketingu Apple tłumaczy, czemu bezprzewodowe ładowanie i NFC są bez sensu

iPhone 5 nie posiada, tak jak konkurenci, funkcji bezprzewodowego ładowania, Standard NFC jest również mu obcy. Apple podjął tę decyzję, jak twierdzi Phil Schiller, świadomie.
iPhone 5

iPhone 5

Phil Schiller, wiceprezes marketingu Apple’a, twierdzi, że na razie nie wiadomo, czy NFC rozwiązuje jakikolwiek problem, którego aplikacja Passbook, wbudowana w system iOS 6, nie rozwiązuje. Jego zdaniem, jest ona dla użytkowników zupełnie wystarczająca.

Jeżeli chodzi o bezprzewodowe ładowanie, Schiller również ma swoją opinię na ten temat. Bezprzewodowa ładowarka, jak zauważa, wciąż musi być podłączona do gniazdka za pomocą tradycyjnego kabla, co, jego zdaniem, niekonieczine jest wygodniejsze. –

Potrzeba stworzenia kolejnego urządzenia, które musisz podłączyć do gniazdka, powoduje komplikacje — twierdzi Schiller.

Dlaczego więc nowe złącze? Jak tłumaczy Schiller, nie było możliwe stworzenie produktu tak cienkiego, bez zmiany gniazdka. –

To nowe złącze będzie obowiązywało przez wiele lat — twierdzi. Poprzednie gniazdko wykorzystywane było od 2003 roku. Teraz wszystkie akcesoria firm trzecich przestają być kompatybilne z nowym iPhone 5. Będzie jednak dostępna w sprzedaży przejściówka, która umożliwi kompatybilność wsteczną.

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.