Windows 8 na początku nazywany był… Pocahontas

Już za 1,5 miesiąca system Windows 8 pojawi się w sklepach. Prace nad nim zaczęły się trzy lata temu, a projekt miał bardzo dziwną nazwę.
Pierwsza makieta systemu, z 2010 roku

Pierwsza makieta systemu, z 2010 roku

Według artykułu na witrynie FastCoDesign.com, jeden z najważniejszych etapów projektowania Windows 8 zaczął się w maju 2009 roku. Wtedy to Sam Moreau, dyrektor działu interakcji z użytkownikiem w sekcji Windows, oraz Jensen Harris, projektant Windows, zebrali 150 osób z przeróżnych działów w Microsofcie, by omówić projekt Windows 8. W efekcie, w 2010 roku, powstała pierwsza makieta systemu, nazwanego Pocahontas.

Geneza nazwy jest ciekawa. Symbolizuje podróż Microsoftu do „nowego świata”, w którym wygląd systemu staje się ważniejszy, niż dotychczas. Z kolei sam interfejs Modern to wpływ niemieckiej szkoły projektowej Bauhaus, która nauczała, że należy usuwać niepotrzebne rzeczy, pozostawiając tylko piękno i użyteczność.

0
Źródło: Co.Design
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.