Xerox Phaser 3320 – WLAN, Gigabit i szybki druk

archiwum
Szybka monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w interfejsy WLAN i Gigabit Ethernet. Koszty druku są stosunkowo niskie przy wykorzystaniu tonera o wydajności 11000 str. Maksymalna gramatura papieru to 220 g/m2. Urządzenie ma wbudowany moduł druku dwustronnego.

Monochromatyczna drukarka laserowa firmy Xerox nosząca oznaczenie Phaser 3320 to kolejny model wyróżniający się obecnością interfejsu sieci bezprzewodowej WLAN, wciąż rzadkiego w urządzeniach laserowych. Prędkość druku jest wysoka, przykładowo wydrukowanie dziesięciostronicowego dokumentu PDF w zwykłej jakości trwa tylko 24,1 s. Na wydruk jednej strony tekstu trzeba czekać jedynie ok. 8 s. Czas ten wzrasta do ok. 26 s, gdy drukarka znajduje się w trybie uśpienia. Jakość druku można uznać za poprawną. Cienkie linie na wydrukach testowych są ciągłe, małe czcionki czytelne, lecz poziom zakłóceń na jednolitych powierzchniach mógłby być nieco niższy. W dostępnych do wyboru sterownikach PCL 6 i GDI można znaleźć podstawowy zestaw opcji, który powinien być wystarczający dla większości użytkowników.

Drukarka Xerox charakteryzuje się wysoką prędkością druku tekstu.

Drukarka Xerox charakteryzuje się wysoką prędkością druku tekstu.

Opisywana drukarka ma przeciętne wymiary, a jej waga łącznie z materiałami eksploatacyjnymi wynosi 9,9 kg. Oprócz wspomnianego już bezprzewodowego interfejsu WiFi oraz interfejsu przewodowego Gigabit Ethernet urządzenie może komunikować się z komputerem przez złącze USB. Jak przystało na model z WLAN w komplecie znajdziemy kabel USB, więc nie trzeba sobie zaprzątać głowy jego zakupem. Drukarkę wyposażono w zamykaną kasetę na 250 arkuszy papieru i podajnik ręczny na 50 kartek. Można dokupić opcjonalny podajnik na 520 arkuszy.

W porównaniu z innymi modelami drukarka Xerox jest stosunkowo głośna.

W porównaniu z innymi modelami drukarka Xerox jest stosunkowo głośna.

Pojemność odbiornika to standardowe 150 kartek. Maksymalna gramatura papieru w głównym podajniku to 163 g/m2

, natomiast w podajniku ręcznym można umieścić grubszy nośnik o gramaturze do 220 g/m2

. Koszty druku są całkiem korzystne przy wykorzystaniu tonera (połączonego z bębnem) o wydajności 11000 str. Można również używać standardowego tonera, który starcza na 5000 str. Taka jest również wydajność tonera startowego.

Również w przypadku grafiki prędkość drukarki Xerox jest wysoka.

Również w przypadku grafiki prędkość drukarki Xerox jest wysoka.

Drukarka podczas pracy emituje hałas o dość wysokim natężeniu, natomiast w trybie gotowości jest całkowicie bezgłośna. W trybie uśpienia urządzenie jest przeciętnie energooszczędne, pobór mocy wynosi 5,3 W.

Pobór mocy w trybie uśpienia jest przeciętny w przypadku drukarki Xerox.

Pobór mocy w trybie uśpienia jest przeciętny w przypadku drukarki Xerox.

Ta szybka drukarka wyróżnia się obecnością interfejsów WLAN i Gigabit Ethernet, a także nie najgorszymi kosztami druku. Nie zabrakło modułu druku dwustronnego i podajnika ręcznego na nośniki o wyższej gramaturze.

Marek Grzybowski

Xerox Phaser 3320

PLUSY:

Interfejsy WLAN i Gigabit Ethernet
Wysoka prędkość druku
Moduł druku dwustronnego

MINUSY:
Dość głośna praca

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.