Za kawę w Starbucks zapłacisz za pomocą iPhone’a

Popularna i modna kawiarnia Starbucks już teraz oferuje aplikację na iOS-a i Androida, która umożliwia płacenie za zamówienie. Ale już niedługo wystarczy do tego Passbook wbudowany w iOS 6.
Starbucks i iOS 6 zgraną parą

Starbucks i iOS 6 zgraną parą

Passbook to cyfrowy portfel Apple’a, który wykorzystuje do działania kody kreskowe i usługę geolokalizacji. Oznacza to więc, że jak wejdziesz na teren danego sklepu, restauracji lub innego miejsca, gdzie masz zamiar wydać pieniądze, Passbook powinien wyświetlić odpowiednie informacje. Placówka musi jednak obsługiwać Passbooka. Starbucks, co wydaje się oczywiste, jako jeden z pierwszych, nawiązuje współpracę z Apple.

Starbucks, jak twierdzi, preferuje kody kreskowe nad NFC, ponieważ, jego zdaniem, jest za mało telefonów z tym modułem. Nawet iPhone 5 nie obsługuje NFC. Podejrzewam jednak, że to również działanie wizerunkowe. iPhone jest modnym smartfonem, a Starbucks modną kawiarnią. Nawiązanie współpracy jest oczywistym krokiem.

0
Źródło: Macworld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.