1080p na 5 calach – i to już lada dzień w smartfonach!

Sharp ruszył z masową produkcją 5-calowych wyświetlaczy, oferujących rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli.
1080p wkrótce w komórkach

1080p wkrótce w komórkach

Full HD, dotąd zarezerwowane dla telewizorów, monitorów, notebooków i ostatnio tabletów, teraz zmierza prosto do naszych komórek. A to za sprawą firmy Sharp, która właśnie rozpoczęła masową produkcję wyświetlaczy o przekątnej ekranu 5 cali, które oferują rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. To oznacza gęstość pikseli na poziomie 443 ppi. Dziś jedynie parę modeli może pochwalić się najwyższą dotąd gęstością 340 ppi.

Jak dotąd jedynie chińska, niewielka firma o nazwie Oppo zapowiedziała powstanie pierwszego na świecie smartfona z wyświetlaczem 1080p. Szeroko rozsiewane są jednak plotki na temat szykowanego przez HTC urządzenia właśnie z 5-calowym ekranem Full HD, a także powstającego w tajemnicy pierwszego smartona z linii Nexus, którego produkcją rzekomo zajmuje się LG i ma wykorzystać swój własny wyświetlacz z panelem AH-IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.