AMD zbuduje procesor w architekturze ARM

AMD dopełnia ofertę procesorów bazujących na architekturze x86, nowymi procesorami bazującymi na 64-bitowej architekturze ARM, rozpoczynając od rynku serwerowego.
AMD zbuduje procesor ARM

AMD zbuduje procesor ARM

Firma AMD podjęła odważny strategicznie ruch i wczoraj wieczorem ogłosiła, że zaprojektuje 64-bitowy procesor bazujący na technologii ARM w ramach uzupełniania oferty procesorów x86 dla wielu rynków, w tym środowisk chmur obliczeniowych i serwerów w centrach danych. Pierwszy procesor firmy AMD bazujący na architekturze ARM będzie wysoce zintegrowanym, 64-bitowym, wielordzeniowym układem System-on-a-Chip (SoC) zoptymalizowanym dla energooszczędnych, kompaktowych serwerów, które dziś dominują w największych centrach danych i napędzają wiele współczesnych środowisk komputerowych.

Produkcja pierwszego, bazującego na technologii ARM procesora AMD Opteron jest planowana na 2014 rok, a sam procesor będzie integrował w sobie również super-obliczeniową strukturę AMD SeaMicro Freedom, która jest obecnie wiodącą w branży technologią struktur wysokiej wydajności.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.