Android 4.2 w sprytny sposób oddzieli powiadomienia od przełączników

Centrum powiadomień systemu Android (czyli rozwijana górna belka) stała się siedliskiem wszelkiego rodzaju informacji, w których czasami bardzo trudno się odnaleźć.

Gdy chcemy skorzystać z powiadomień – niekoniecznie na rękę jest nam sytuacja, że część z cennego miejsca zajmują przełączniki, których akurat nie chcemy używać. Nawet gdy ich używamy – robimy to znacznie rzadziej, niż korzystamy z powiadomień. W Google chyba ktoś w końcu zauważył problem liczby informacji przekazywanych przez górną belkę i postanowił coś z tym zrobić.

Od Androida w wersji 4.2 po rozwinięciu górnej belki zobaczymy tylko i wyłącznie powiadomienia (oraz przejście do ustawień). Gdy zechcemy włączyć lub wyłączyć jedną z funkcji (Bluetooth, Wi-Fi itp.) będziemy musieli jeszcze raz rozwinąć pasek powiadomień i w ten magiczny sposób dostaniemy się do przełączników. Ten niejasny opis możecie lepiej zrozumieć dzięki poniższemu filmowi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.