Apple iPad Mini zadebiutuje 23 października

Końcówka października szykuje się niezwykle emocjonująco. Swoje premiery będą miały urządzenia firm Apple, Microsoft oraz Google.

23 październik to data, którą fani Apple muszą obowiązkowo zapamiętać. Właśnie wtedy zadebiutuje nowy iPad Mini, czyli pomniejszona wersja klasycznego iPada. Jej debiut to jak sądzimy zasługa tabletu Nexus 7, czyli 7-calowego tabletu od Google, który został świetnie przyjęty.

Przypominamy, że premiera mniejszego iPada raczej nie była pomysłem Steve Jobsa, który w 2010 roku dosyć krytycznie wypowiadał się o tabletach z mniejszym ekranem (niż 9,7 cala). Twierdził, że wszystkie tablety z mniejszymi ekranami nie będą tak wygodne jak 10-calowy iPad. Chyba nie do końca miał rację.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz – wciąż nie mamy pewności. Mówi się o 7 calach, a konkretnie o wymiarze 7,85 cala i rozdzielczości znanej bardziej z iPada 2 (1024×768). Urządzenie ma kosztować od 249 do 299 dolarów i zapewniać łączność Wi-Fi (bez 3G/4G). Jednak to tylko plotki – wszystkiego dowiemy się już za tydzień.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.