BlackBerry 10 nie pojawi się przed marcem 2013 roku

Urządzenia BlackBerry firmy RIM zawsze wyglądały inaczej, niż konkurencyjne telefony komórkowe. Po premierze iPhone i smartfonach z Androidem niewiele się zmieniło.

BlackBerry to wciąż smartfon z klawiaturą – nawet, gdy ma ekran dotykowy. Choć firma bardzo wierzyła w moc sprzętowej klawiatury, chyba nieco przeceniła przywiązanie klientów. Ci wybrali rozwiązania Google i Apple, a RIM został bez smartfona i systemu, który mógłby z nimi godnie konkurować.

Nadzieją na rozwiązanie tych problemów ma być BlackBerry 10. Nowy system operacyjny, który ma się pojawić wraz z zupełnie nowymi smartfonami. Najnowsze wieści nie są zbyt pozytywne. Choć producent wciąż wierzy, że BB10 przywróci dawną świetność firmy, to analitycy twierdzą że RIM nie zdoła wprowadzić nowych smartfonów do sprzedaży przed marcem 2013 roku.

Jak dotąd RIM utrzymywał, że chce rozpocząć sprzedaż BB10 w pierwszym kwartale 2013 roku. Choć marzec wciąż mieści się w tym zakresie, wcześniej mówiło się raczej o styczniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.