Cliff Bleszinski opuszcza Epic Games

Myśląc o najważniejszych postaciach Epic Games większość graczy powie: Cliff Bleszinski, mimo że założycielami firmy są Tim Sweeney i Mark Rein. CliffyB Jest po prostu najbardziej charakterystyczną postacią, chętnie udzielającą się w mediach. Często w nietypowy sposób. Okazuje się, że teraz już nie będzie tego robił na konto Epic Games.

Cliff Bleszinski postanowił iść zgodnie z definicją Make Something Unreal i udało mu się:

odszedł z Epic Games

. Na oficjalnej stronie firmy napisał list pożegnalny, w którym zapewniał, że Epic ma najlepszych specjalistów w swoim fachu, którzy są w stanie przygotować najwyższej klasy gry, a praca z nimi była dla niego przyjemnością. Powodem rozstania jest fakt, że produkuje gry od czasu bycia nastolatkiem i potrzebuje przerwy.

Ostatnio z People Can Fly, należącego do Epic Games odszedł Adrian Chmielarz, w sierpniu studio odpowiedzialne za Gears of War opuścił Rod Fergusson, który teraz jest jednym z szefów Irrational Games. Cliff Bleszinski nie podaje na razie miejsca, w którym wyląduje, ale można podejrzewać, że po kilkunastu latach nie porzuci branży gier. Nawet jeśli zdecyduje się na kilkunastomiesięczną przerwę. 37-latek na emeryturę się raczej nie wybiera. Szczególnie, że jest jednym z autorów sukcesu Unreala czy Gears of War.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.