Dziś finalny Firefox 16 z lepszym zarządzaniem pamięcią

Firefox 16 przeszedł już fazy Aurora oraz Beta i jeszcze dziś (o ile nie zostaną w ostatniej chwili odnalezione błędy) trafi do kanału wydań stabilnych.

Na liście zmian znajduje się kilka funkcji i usprawnień dotyczących głównie zarządzaniem pamięcią i responsywnością. Nie zabrakło też delikatnych zmian w interfejsie.

Firefox 16 wprowadza ulepszoną responsywność w kwestii JavaScript. Prace nad odśmiecaniem pamięci trwały już od roku i właśnie widzimy ich efekt. Dla użytkowników oznacza lepszą płynność i szybsze reagowanie na kliknięcia. Ponadto można się spodziewać płynniejszych animacji oraz gier.

Oprócz tego nowa wersja przeglądarki wnosi obsługę VoiceOver pod systemem Mac OS X. Jest też nowa wersja protokołu SPDY v3, z czego już teraz korzysta Facebook, Google oraz Twitter. Pojawiła się też pierwsza wersja obsługi aplikacji webowych oraz zmieniono menu kontekstowe – jest teraz nieco krótsze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.